odzież OCHRONNa

Ubrania ciepłochłonne

Jest wiele zawodów, które związane są z przebywaniem na powietrzu albo w miejscach zimnych. Dla takich osób bardzo ważne jest to żeby stworzyć dla nich odpowiednie ubrania, które będą gwarantowały ut czytaj więcej »

RęKAWICE robocze

Wybór rękawic ochronnych

Każdy pracownik powinien mieć , które będą chroniły jego ręce. Nie ma tutaj znaczenia czy będzie to osoba, która trzyma trzonek od łopaty czy spawa. Najważniejsze jest dobranie w taki sposób rękawic czytaj więcej »

apteczki

Apteczka w domu

Nigdy nie wiadomo, kiedy apteczka może się przydać, dlatego trzeba się poważnie zastanowić nad tym, w jaki sposób ją skompletować. Jeśli mamy dziecko to i artykuły medyczne są nam po prostu potrzebn czytaj więcej »

odzież Robocza

Wymagające zawody

W Polsce wiele osób pracuje w bardzo trudnych warunkach. Jeszcze dwadzieścia lat temu na bezpieczeństwo nie kładło się żadnego nacisku. To, dlatego osoby pracujące przy substancjach chemicznych mają czytaj więcej »

KASKi i hełmy

Na co zwrócić uwagę kupując kask

Zakup kasku jest często dosyć lekcewżony bez znaczenia na to czy chodzi o kask narciarski, rowerowy a może kask motocyklowy. Często są wręcz kupowane od niechcenia i wybiera się najtańszy model, ale czytaj więcej »

zabezpieczenie Podczas prac

Praca-mycie okien na wysokościach

Coraz więcej ludzi, przed świętami najchętniej prace porządkowe, zleciło by innym osobom. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, posiadania dzieci lub też chodzenia do pracy codz czytaj więcej »

detektory alkoholu

Zbadaj swoich pracowników

Picie alkoholu nie jest już takim problemem jak jeszcze trzydzieści lat temu. Wtedy ludzie żyli bardziej beztrosko i nie zwracali uwagi na to, w jakim stanie trafiają do pracy. Z pracą też nie było ż czytaj więcej »

ochraniacze SłUCHu

Głośne zawody

Bywają bardzo głośne zawody, które człowiek musi wykonywać. Wtedy trzeba zrobić wszystko żeby w odpowiedni sposób zadbać o swój słuch. Jedynie profesjonalne są nam wstanie pomóc. Tylko one są tak zb czytaj więcej »

 

Apteczka w domu

apteczki

Nigdy nie wiadomo, kiedy apteczka może się przydać, dlatego trzeba się poważnie zastanowić nad tym, w jaki sposób ją skompletować. Jeśli mamy dziecko to apteczki i artykuły medyczne są nam po prostu potrzebne. To tylko kwestia czasu aż nasze dziecko coś sobie zrobi i trzeba będzie z takiej apteczki skorzystać. Najważniejsze to wiedzieć, co w takiej apteczce ma się znajdować.

Podstawowe wyposażenie

W domu mamy o wiele łatwiej, bo nie ogranicza nas miejsce jak to bywa chociażby w przypadku apteczki samochodowej. Na pewno numerem jeden w tego typu apteczce będzie bandaż. Najlepiej żeby to były różne szerokości i długości. Dodatkowo plaster może być ten metrowy. To niezbędnik i kiedy nasze dziecko stłucze sobie nogę to trzeba będzie jak najszybciej mu ją opatrzeć. Oczywiście przyda się coś do odkażenia, czyli w tym przypadku będzie to woda utleniona. Jak widać nie jest trudno skompletować to, co najważniejsze. Byłoby dobrze gdybym w apteczce znajdowały się również nożyczki. Nie będzie trzeba tracić czasu na znalezienie ich, kiedy będą najbardziej potrzebne.

Gdzie kupować wyposażenie apteczki?

Jeśli chcemy wyposażyć swoją domową apteczkę to na spokojnie będzie można to zrobić w każdej aptece. Wystarczy sobie zrobić listę tego, co mamy kupić.

dobre apteczki

Lepiej jest ją zrobić, ponieważ kiedy pójdziemy do apteki to może się okazać, że połowy rzeczy zapomnimy i trzeba będzie kilka razy chodzić, a to nie ma sensu. Zdecydowanie lepiej będzie zrobić to raz, a porządnie i nie będzie problemów. Można również zrobić zakupy przez Internet. Mało tego bardzo często duże apteki, które mają swoje filie w całej Polsce umożliwiają kupienie, czego tylko chcemy przez Internet i odebranie tego w placówce, którą sobie wyznaczymy. Co my mamy z tego? Spore oszczędności, bo poszczególne rzeczy, który kupimy mogą być o kilka złotych na sztuce tańsze.