odzież OCHRONNa

Ubrania ciepłochłonne

Jest wiele zawodów, które związane są z przebywaniem na powietrzu albo w miejscach zimnych. Dla takich osób bardzo ważne jest to żeby stworzyć dla nich odpowiednie ubrania, które będą gwarantowały ut czytaj więcej »

RęKAWICE robocze

Wybór rękawic ochronnych

Każdy pracownik powinien mieć , które będą chroniły jego ręce. Nie ma tutaj znaczenia czy będzie to osoba, która trzyma trzonek od łopaty czy spawa. Najważniejsze jest dobranie w taki sposób rękawic czytaj więcej »

apteczki

Apteczka w domu

Nigdy nie wiadomo, kiedy apteczka może się przydać, dlatego trzeba się poważnie zastanowić nad tym, w jaki sposób ją skompletować. Jeśli mamy dziecko to i artykuły medyczne są nam po prostu potrzebn czytaj więcej »

odzież Robocza

Wymagające zawody

W Polsce wiele osób pracuje w bardzo trudnych warunkach. Jeszcze dwadzieścia lat temu na bezpieczeństwo nie kładło się żadnego nacisku. To, dlatego osoby pracujące przy substancjach chemicznych mają czytaj więcej »

KASKi i hełmy

Na co zwrócić uwagę kupując kask

Zakup kasku jest często dosyć lekcewżony bez znaczenia na to czy chodzi o kask narciarski, rowerowy a może kask motocyklowy. Często są wręcz kupowane od niechcenia i wybiera się najtańszy model, ale czytaj więcej »

zabezpieczenie Podczas prac

Praca-mycie okien na wysokościach

Coraz więcej ludzi, przed świętami najchętniej prace porządkowe, zleciło by innym osobom. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, posiadania dzieci lub też chodzenia do pracy codz czytaj więcej »

detektory alkoholu

Zbadaj swoich pracowników

Picie alkoholu nie jest już takim problemem jak jeszcze trzydzieści lat temu. Wtedy ludzie żyli bardziej beztrosko i nie zwracali uwagi na to, w jakim stanie trafiają do pracy. Z pracą też nie było ż czytaj więcej »

ochraniacze SłUCHu

Głośne zawody

Bywają bardzo głośne zawody, które człowiek musi wykonywać. Wtedy trzeba zrobić wszystko żeby w odpowiedni sposób zadbać o swój słuch. Jedynie profesjonalne są nam wstanie pomóc. Tylko one są tak zb czytaj więcej »

 

Głośne zawody

ochraniacze słuchu

Bywają bardzo głośne zawody, które człowiek musi wykonywać. Wtedy trzeba zrobić wszystko żeby w odpowiedni sposób zadbać o swój słuch. Jedynie profesjonalne ochraniacze słuchu są nam wstanie pomóc. Tylko one są tak zbudowane żeby nie przepuszczały zbyt dużej ilości hałasu do naszych uszu. Dbajmy o swój słuch, bo w pewnym momencie będziemy mieli poważne problemy. Uszkodzenia słuchu zdarzają się bardzo często, dlatego lepiej zrobić coś z tym wtedy, kiedy jeszcze nie jest za późno. Takie rozwiązania stosuje się na całym świecie. W krajach cywilizowanych ludzie cenią swoje zdrowie. Można wykonywać nawet bardzo hałaśliwe prace, ale tylko, jeśli jesteśmy w odpowiednie sposób zabezpieczanie. Tylko w Polsce można spotkać pracownika, który pracuje na młocie pneumatycznym przez ochraniaczy słuchu. To szybko odbije się na jego zdrowiu i trudno powiedzieć, dlaczego tak robi. Niestety tak się dzieje, ale na całe szczęście jest z tym i tak coraz lepiej.

Przepisy BHP

One jasno określają, w jakich warunkach ma pracować dana osoba. Jeśli w razie kontroli pracownik nie będzie miał w odpowiedni sposób zabezpieczonego słuchu to niestety, ale kary posypią się bardzo srogie.

dobre ochraniacze słuchu

Pracodawca nie będzie ryzykował takiego rozwiązania, bo nie będzie mu się ono opłacało. Ochraniacze nie są drogie, ale za to są bardzo skuteczne. Ochrona własnego słuchu jest ważna i jeśli pracodawca nie daje nam takich ochraniaczy to trzeba się o nie upomnieć. Nie ma, co ryzykować utraty słuchu żeby zarobić trochę pieniędzy. To nam się nie będzie opłacało.