odzież OCHRONNa

Ubrania ciepłochłonne

Jest wiele zawodów, które związane są z przebywaniem na powietrzu albo w miejscach zimnych. Dla takich osób bardzo ważne jest to żeby stworzyć dla nich odpowiednie ubrania, które będą gwarantowały ut czytaj więcej »

RęKAWICE robocze

Wybór rękawic ochronnych

Każdy pracownik powinien mieć , które będą chroniły jego ręce. Nie ma tutaj znaczenia czy będzie to osoba, która trzyma trzonek od łopaty czy spawa. Najważniejsze jest dobranie w taki sposób rękawic czytaj więcej »

apteczki

Apteczka w domu

Nigdy nie wiadomo, kiedy apteczka może się przydać, dlatego trzeba się poważnie zastanowić nad tym, w jaki sposób ją skompletować. Jeśli mamy dziecko to i artykuły medyczne są nam po prostu potrzebn czytaj więcej »

odzież Robocza

Wymagające zawody

W Polsce wiele osób pracuje w bardzo trudnych warunkach. Jeszcze dwadzieścia lat temu na bezpieczeństwo nie kładło się żadnego nacisku. To, dlatego osoby pracujące przy substancjach chemicznych mają czytaj więcej »

KASKi i hełmy

Na co zwrócić uwagę kupując kask

Zakup kasku jest często dosyć lekcewżony bez znaczenia na to czy chodzi o kask narciarski, rowerowy a może kask motocyklowy. Często są wręcz kupowane od niechcenia i wybiera się najtańszy model, ale czytaj więcej »

zabezpieczenie Podczas prac

Praca-mycie okien na wysokościach

Coraz więcej ludzi, przed świętami najchętniej prace porządkowe, zleciło by innym osobom. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, posiadania dzieci lub też chodzenia do pracy codz czytaj więcej »

detektory alkoholu

Zbadaj swoich pracowników

Picie alkoholu nie jest już takim problemem jak jeszcze trzydzieści lat temu. Wtedy ludzie żyli bardziej beztrosko i nie zwracali uwagi na to, w jakim stanie trafiają do pracy. Z pracą też nie było ż czytaj więcej »

ochraniacze SłUCHu

Głośne zawody

Bywają bardzo głośne zawody, które człowiek musi wykonywać. Wtedy trzeba zrobić wszystko żeby w odpowiedni sposób zadbać o swój słuch. Jedynie profesjonalne są nam wstanie pomóc. Tylko one są tak zb czytaj więcej »

 

Na co zwrócić uwagę kupując kask

kaski i hełmy

Zakup kasku jest często dosyć lekcewżony bez znaczenia na to czy chodzi o kask narciarski, rowerowy a może kask motocyklowy. Często kaski i hełmy są wręcz kupowane od niechcenia i wybiera się najtańszy model, ale czy to jest dobre posunięcie?

Cena równa się jakość

W przypadku kasków, bez znaczenia jakiego przeznaczenia, liczy się wytrzymałość na upadki oraz maksymalne bezpieczeństwo. Za dobrą jakość należy dobrze zapłacić, także w przypadku kasków! Oszczędzając można się niemiło rozczarować, a liczyć trzeba się z tymi, że ceny lepszych kasków to wydatek co najmniej rzędu osiemdziesięciu lub stu złotych, albo i więcej! Warto o tym pamiętać wybierając kask. Dobrze też dokładnie przyjrzeć się kaskowi przez zakupem, nie powinien on mieć pęknięć, żadne elementy w środku nie powinny się ruszać, powinien być on solidny i po prostu wyglądać na warty swojej ceny!

Warto także porównywać ceny i pytać w wielu sklepach. Upatrzony model można tez nabyć przez internet, można go obejrzeć sobie i przymierzyć w sklepie, a potem w niższej cenie zakupić online. Niestety, ale wiele sklepów stacjonarnych jest bardzo drogich i po prostu nie opłaca się w nich kupować, a przecież każdy chciałby zaoszczędzić na swoim sprzecie i przeznaczyć zaoszczędzone środki na jakieś inne wydatki!

Wentylacja

Zazwyczaj kaski rowerowe są wykonane z mocno sprasowanego styoropianu, który jest dobrą izolacją. Kaski motocyklowe wykonane są z miękkiego materiału, który jest na tyle gruby, że także sprawdza się doskonale jako izolacja dla ciepła. Jednak każdy z nas w kasku będzie się pocił, kask musi posiadać odpowiednią wentylację, która znacznie poprawi komfort jego użytkowania. Wentylacja jest o tyle ważna, że w kasku łatwo o odparzenia czy bolesne obtarcia.

Komfort jazdy jest niezwykle ważny, ponieważ jeżeli kask uciska, odparza czy obciera to nie ma się absolutnie ochoty go nosić. Natomiast jeżeli jest wygodny i prawie go nie czuć na głowie to jego noszenie jest samą przyjemnością! Kask powinien być ogólnie lekki i nie sprawiać żadnych kłopotów.

dobre kaski i hełmy

Jeżeli po jego noszeniu boli szyja to jest to znak, że jest on absolutnie do wymiany i zupełnie nie jest dopasowany do rozmiarów głowy!

Warto też wspomnieć o zakupie kasku dla dziecka. Jest to ciężkie wyzwanie dla rodziców, a dziecko nie do końca zawsze chce współpracować przy wyborze modelu czy doborze rozmiarów. Najlepiej przekupić dziecko obietnicą wyjścia do kina albo czymś w tym stylu. To prosty trick, ale dzięki temu dziecko będzie cieszyło się na naschodzącą rozrywkę i z pewnością da sobie dobrać odpowiedni kask.