odzież OCHRONNa

Ubrania ciepłochłonne

Jest wiele zawodów, które związane są z przebywaniem na powietrzu albo w miejscach zimnych. Dla takich osób bardzo ważne jest to żeby stworzyć dla nich odpowiednie ubrania, które będą gwarantowały ut czytaj więcej »

RęKAWICE robocze

Wybór rękawic ochronnych

Każdy pracownik powinien mieć , które będą chroniły jego ręce. Nie ma tutaj znaczenia czy będzie to osoba, która trzyma trzonek od łopaty czy spawa. Najważniejsze jest dobranie w taki sposób rękawic czytaj więcej »

apteczki

Apteczka w domu

Nigdy nie wiadomo, kiedy apteczka może się przydać, dlatego trzeba się poważnie zastanowić nad tym, w jaki sposób ją skompletować. Jeśli mamy dziecko to i artykuły medyczne są nam po prostu potrzebn czytaj więcej »

odzież Robocza

Wymagające zawody

W Polsce wiele osób pracuje w bardzo trudnych warunkach. Jeszcze dwadzieścia lat temu na bezpieczeństwo nie kładło się żadnego nacisku. To, dlatego osoby pracujące przy substancjach chemicznych mają czytaj więcej »

KASKi i hełmy

Na co zwrócić uwagę kupując kask

Zakup kasku jest często dosyć lekcewżony bez znaczenia na to czy chodzi o kask narciarski, rowerowy a może kask motocyklowy. Często są wręcz kupowane od niechcenia i wybiera się najtańszy model, ale czytaj więcej »

zabezpieczenie Podczas prac

Praca-mycie okien na wysokościach

Coraz więcej ludzi, przed świętami najchętniej prace porządkowe, zleciło by innym osobom. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, posiadania dzieci lub też chodzenia do pracy codz czytaj więcej »

detektory alkoholu

Zbadaj swoich pracowników

Picie alkoholu nie jest już takim problemem jak jeszcze trzydzieści lat temu. Wtedy ludzie żyli bardziej beztrosko i nie zwracali uwagi na to, w jakim stanie trafiają do pracy. Z pracą też nie było ż czytaj więcej »

ochraniacze SłUCHu

Głośne zawody

Bywają bardzo głośne zawody, które człowiek musi wykonywać. Wtedy trzeba zrobić wszystko żeby w odpowiedni sposób zadbać o swój słuch. Jedynie profesjonalne są nam wstanie pomóc. Tylko one są tak zb czytaj więcej »

 

Wybór rękawic ochronnych

rękawice robocze

Każdy pracownik powinien mieć rękawice robocze, które będą chroniły jego ręce. Nie ma tutaj znaczenia czy będzie to osoba, która trzyma trzonek od łopaty czy spawa. Najważniejsze jest dobranie w taki sposób rękawic żeby z jednej strony pilnowały bezpieczeństwa, ale z drugiej strony żeby nie krępowały ruchów osoby wykonującej daną czynność. Nie zawsze jest to takie łatwe, bo w przypadku rękawic dla sprawcza bardziej nacisk kładzie się na jakość wykonania i trwałość oraz odporność na ogień, chemie czy cokolwiek tylko potrzebne.

Rękawice dla każdego

Wybierając rękawice nie sposób nie trafić na ich bardzo duża ilość. Nie jest ona przypadkowa i wszystko podyktowane jest tym, że jeśli rękawice mają być dopasowane do wielu bardzo trudnych zawodów to muszą mieć odpowiednie materiały, z których powstają. Inny materiał będzie na rękawice osoby, która pracuje w ogrodnictwie, a inny dla osoby, która pracuje na mrozie i potrzebuje rękawic termoodpornych. Tylko wtedy obie te osoby będą zadowolone i będą wykonywały swoją pracę o wiele lepiej. Warto kupować rękawice wzmocnione o ile takie występują w tym typie, jaki nas interesuje. To na pewno pozwoli na nieco dłuższe korzystanie z nich, a w ogólnym rozrachunku będzie to spora oszczędność zwłaszcza, jeśli firma zatrudnia wiele osób.

dobre rękawice robocze

W przypadku rękawic do przemysłu chemicznego czy olejowego warto wzbierać tylko takie, które naprawdę mają wszystkie certyfikaty i będą chroniły nasze ręce. Nie ma znaczenia ile one będą kosztowały. Liczy się tylko to żeby były bardzo skuteczne.