odzież OCHRONNa

Ubrania ciepłochłonne

Jest wiele zawodów, które związane są z przebywaniem na powietrzu albo w miejscach zimnych. Dla takich osób bardzo ważne jest to żeby stworzyć dla nich odpowiednie ubrania, które będą gwarantowały ut czytaj więcej »

RęKAWICE robocze

Wybór rękawic ochronnych

Każdy pracownik powinien mieć , które będą chroniły jego ręce. Nie ma tutaj znaczenia czy będzie to osoba, która trzyma trzonek od łopaty czy spawa. Najważniejsze jest dobranie w taki sposób rękawic czytaj więcej »

apteczki

Apteczka w domu

Nigdy nie wiadomo, kiedy apteczka może się przydać, dlatego trzeba się poważnie zastanowić nad tym, w jaki sposób ją skompletować. Jeśli mamy dziecko to i artykuły medyczne są nam po prostu potrzebn czytaj więcej »

odzież Robocza

Wymagające zawody

W Polsce wiele osób pracuje w bardzo trudnych warunkach. Jeszcze dwadzieścia lat temu na bezpieczeństwo nie kładło się żadnego nacisku. To, dlatego osoby pracujące przy substancjach chemicznych mają czytaj więcej »

KASKi i hełmy

Na co zwrócić uwagę kupując kask

Zakup kasku jest często dosyć lekcewżony bez znaczenia na to czy chodzi o kask narciarski, rowerowy a może kask motocyklowy. Często są wręcz kupowane od niechcenia i wybiera się najtańszy model, ale czytaj więcej »

zabezpieczenie Podczas prac

Praca-mycie okien na wysokościach

Coraz więcej ludzi, przed świętami najchętniej prace porządkowe, zleciło by innym osobom. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, posiadania dzieci lub też chodzenia do pracy codz czytaj więcej »

detektory alkoholu

Zbadaj swoich pracowników

Picie alkoholu nie jest już takim problemem jak jeszcze trzydzieści lat temu. Wtedy ludzie żyli bardziej beztrosko i nie zwracali uwagi na to, w jakim stanie trafiają do pracy. Z pracą też nie było ż czytaj więcej »

ochraniacze SłUCHu

Głośne zawody

Bywają bardzo głośne zawody, które człowiek musi wykonywać. Wtedy trzeba zrobić wszystko żeby w odpowiedni sposób zadbać o swój słuch. Jedynie profesjonalne są nam wstanie pomóc. Tylko one są tak zb czytaj więcej »

 

Wymagające zawody

odzież robocza

W Polsce wiele osób pracuje w bardzo trudnych warunkach. Jeszcze dwadzieścia lat temu na bezpieczeństwo nie kładło się żadnego nacisku. To, dlatego osoby pracujące przy substancjach chemicznych mają dzisiaj poważne problemy zdrowotne. Wiele z nich nie przeżyło zbyt wiele lat. To są właśnie takie problemy, które się pojawiają, jeśli pracownicy nie mają odpowiedniej odzieży roboczej czy ochronie. W zakładach pracy czy gdziekolwiek pracujemy powinno być zachowane bezpieczeństwo. Nie od dzisiaj BHP jest bardzo ważne, ale wiele osób, a zwłaszcza pracodawców podchodzi do tego tematu bardzo pochopnie. Obecnie wszystkim zajmują się regulacje prawne i jeśli podczas pracy dojdzie do wypadku, a pracownik nie miał zapewnionego odpowiedniego stroju to pracodawca poniesie konsekwencje swojego zaniedbania. Jak widać pozorne oszczędności mogą przerodzić się w ogromne koszty, z którymi nie poradzimy sobie żeby nie wiem, co. O wiele łatwiej będzie zastosować się do przepisów i zrobić wszystko żeby nasi pracownicy mieli zapewnione minimum, jakie jest im potrzebne.

Najlepszej jakości odzież robocza

Tam gdzie pracownik jest narażony na temperaturę, prąd czy zimno trzeba będzie zakupić odpowiednie stroje. Nie ma żadnego problemu w dzisiejszych czasach, że to zrobić. Dawniej kufajka i gumowce to był jedyny strój, ale na szczęście dzisiaj mało, kto w podobnych strojach chodzi ubrany. Wybierając odzież dla grupy najwyższego ryzyka trzeba sprawdzać, jakie zostały zastosowane materiały. To ważne żeby były one naprawdę najlepsze. Pracodawca, który zakupi niepalne stroje nie będzie ich sprawdzał zanim ktokolwiek je założy. Przyjmuje za pewnik, że firma, od której były stroje kupione zna się na tym i wie dobrze jak je wykonywać. Potwierdzone to powinno być odpowiednimi certyfikatami. Tylko wtedy będziemy mieli w 100% pewność.

dobra odzież robocza

Wybór odzieży

Jest bardzo duży, a wszystko, dlatego że każdy pracodawca może szukać czegoś innego. Ktoś, kto prowadzi firmę budowalną inaczej podchodzi do tego tematu niż osoba zatrudniająca elektryków, którzy pracują przy wysokim napięciu. Różnica będzie również w cenie za odzież, którą wybieramy. Najważniejsze poza ceną jest to, że pracownik ubrany w taki strój będzie bezpieczny. Nie jest istotne czy ma to kosztować sto czy tysiąc złotych. Ważne, że on wykonując swoją pracę skupia się na niej, a nie na tym czy aby na pewno tak kurtka i spodnie spełniają wszystkie normy i czy nie zagraża mu niebezpieczeństwo. Nie ma, co bagatelizować problemu bezpieczeństwa w miejscu wykonywania swojej pracy.