odzież OCHRONNa

Ubrania ciepłochłonne

Jest wiele zawodów, które związane są z przebywaniem na powietrzu albo w miejscach zimnych. Dla takich osób bardzo ważne jest to żeby stworzyć dla nich odpowiednie ubrania, które będą gwarantowały ut czytaj więcej »

RęKAWICE robocze

Wybór rękawic ochronnych

Każdy pracownik powinien mieć , które będą chroniły jego ręce. Nie ma tutaj znaczenia czy będzie to osoba, która trzyma trzonek od łopaty czy spawa. Najważniejsze jest dobranie w taki sposób rękawic czytaj więcej »

apteczki

Apteczka w domu

Nigdy nie wiadomo, kiedy apteczka może się przydać, dlatego trzeba się poważnie zastanowić nad tym, w jaki sposób ją skompletować. Jeśli mamy dziecko to i artykuły medyczne są nam po prostu potrzebn czytaj więcej »

odzież Robocza

Wymagające zawody

W Polsce wiele osób pracuje w bardzo trudnych warunkach. Jeszcze dwadzieścia lat temu na bezpieczeństwo nie kładło się żadnego nacisku. To, dlatego osoby pracujące przy substancjach chemicznych mają czytaj więcej »

KASKi i hełmy

Na co zwrócić uwagę kupując kask

Zakup kasku jest często dosyć lekcewżony bez znaczenia na to czy chodzi o kask narciarski, rowerowy a może kask motocyklowy. Często są wręcz kupowane od niechcenia i wybiera się najtańszy model, ale czytaj więcej »

zabezpieczenie Podczas prac

Praca-mycie okien na wysokościach

Coraz więcej ludzi, przed świętami najchętniej prace porządkowe, zleciło by innym osobom. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, posiadania dzieci lub też chodzenia do pracy codz czytaj więcej »

detektory alkoholu

Zbadaj swoich pracowników

Picie alkoholu nie jest już takim problemem jak jeszcze trzydzieści lat temu. Wtedy ludzie żyli bardziej beztrosko i nie zwracali uwagi na to, w jakim stanie trafiają do pracy. Z pracą też nie było ż czytaj więcej »

ochraniacze SłUCHu

Głośne zawody

Bywają bardzo głośne zawody, które człowiek musi wykonywać. Wtedy trzeba zrobić wszystko żeby w odpowiedni sposób zadbać o swój słuch. Jedynie profesjonalne są nam wstanie pomóc. Tylko one są tak zb czytaj więcej »

 

Zbadaj swoich pracowników

detektory alkoholu

Picie alkoholu nie jest już takim problemem jak jeszcze trzydzieści lat temu. Wtedy ludzie żyli bardziej beztrosko i nie zwracali uwagi na to, w jakim stanie trafiają do pracy. Z pracą też nie było żadnych problemów, a zatem żyło się ludziom lżej i bez odpowiedzialności. Dzisiaj jest inaczej, dzisiaj trzeba walczyć o swoje i utrata pracy oznacza utratę środków do życia. Jak się okazuje wielu osób to nie przekonuje. Trzeba instalować w firmach detektory alkoholu, bo inaczej ludzie będą po pijanemu przychodzić do pracy. Zapewne wiele słyszeliśmy o tym, że kierowcy komunikacji miejskiej często łapani są po spożyciu alkoholu. Czy to nie jest straszne? Osoba, którą uważamy za odpowiedzialną jeździ po mieście gdzie jest bardzo duży ruch po spożyciu alkoholu. Dopiero, kiedy dojdzie do stłuczki albo wypadku bada się taką osobę i nagle okazuje się, że ona w takim stanie to od bardzo dawna jeździ i nikogo to nie dziwi. Polacy zbyt pobłażliwie podchodzą do tego tematu i to powinno się zmienić. Jeśli nie chcemy być źle postrzegani przez resztę Europy to coś trzeba z tym zrobić. Takie wiadomość, że ktoś jeździ w Polsce po pijanemu rozchodzą się bardzo, ale to bardzo szybko. Później turyści nie chcą przyjeżdżając do naszego kraju.

Badanie detektorem

Nie jest to trudny proces i nie zajmuje wiele czasu. Jeśli prowadzimy firmę i wypuścimy takiego pracownika po alkoholu w trasę czy na miasto to później będziemy za to odpowiadać. Ryzyko spowodowania wypadku przez osobę pijaną jest bardzo wysokie. Taka osoba nie jest świadoma tego, co się dzieje. Badanie krwi naprawdę nie jest trudne. Zajmuje to kilka sekund i wiadomo czy taka osoba jest trzeźwa czy nie. Jeśli jest pijana to odsyłamy ją do domu, a później zastanawiamy się nad tym, co z nią zrobić.

dobre detektory alkoholu

Jedna z firm, która werbowała pracowników zebrała ich do autokarów i zawiozła do miejsca gdzie miały odbyć się szkolenia. Polacy byli bardzo zadowoleni, jak to w autokarze podczas dłuższej trasy był alkohol i było wesoło. Po dojeździe na miejsce w ruch poszedł alkomat i niestety, ale większość od razu wróciła do domu. Oczywiście ludzie byli tym bardzo oburzeni, ale właśnie w taki sposób eliminuje się te osoby, które nie są potrzebne. To pokazuje, że można w łatwy sposób zastosować alkomat i można to zrobić bardzo skutecznie. Nie ma się, co nad tym zastanawiać, bo to może kogoś kosztować zdrowie albo życie, a zatem działajmy jak najszybciej się to tylko da zrobić. Jedno badanie, a można wyeliminować te osoby, które stwarzają bardzo duże zagrożenie.